REKLAMA

Woda morska na katar i alergię

katar Wiele osób chorujących w okresie zimowym i cierpiących na alergie szuka prostych środków, by poczuć ulgę, zwłaszcza jeśli nie doświadczają wystarczającej pomocy od zwykłych leków. Jeśli mamy alergię, taką jak na pyłek kwiatowy czy kurz, możemy wziąć pod uwagę wodę morska w sprayu. Jak to może pomóc w alergii i podczas kataru?

Woda morska w alergii

Niektóre badania pokazują, że roztwór soli przywraca wilgoć do suchych dróg oddechowych i zatok, a także hamuje zapalenie błony śluzowej. Jeśli regularnie korzystamy z atomizerów, małej buteleczki z dyfuzorem czy specjalnych nalewaków (znanych jako garnki Neti), aby pomóc w rozprzestrzenianiu soli fizjologicznej, może to skutkować w rozrzedzeniu śluzu, zmniejszeniem zapotrzebowaniem kropli do nosa i oczyszczeniu go z bakterii. Większość dostępnych bez recepty aerozoli do nosa jest izotonicznych, co oznacza, że ??roztwór ma takie samo stężenie soli, jak w ludzkim ciele. Wersje hipertoniczne mają wyższe stężenie soli niż to, które jest w organizmie. Oba typy mogą pomóc w oczyszczeniu śluzu. Spraye do nosa z wodą morska pomagają utrzymać zdrowe rzęski w nosie. Rzęski są małymi, podobnymi do włosów strukturami, które pomagają nawilżać powietrze idące do płuc, zatrzymują pył i bakterie, aby nie przedostały się dalej i pomagają zmysłowi węchu. Chcąc utrzymać rzęski w zdrowiu, sięgajmy po aerozole solne, które mogą pomóc w leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa i zatok. Aerozole solne i płyny do płukania mogą pomóc w usuwaniu pyłków z nosa. Ludzie dręczeni alergiami często używają ich pod koniec dnia. Można także użyć tych sprayów, aby stymulować wilgoć wewnątrz, jeśli odczuwamy w nosie suchość od zimowej pogody. Jeśli używamy sprayu steroidowego do nosa w leczeniu alergii, lekarze sugerują, aby najpierw użyć aerozolu soli fizjologicznej, aby oczyścić nos i uwolnić go z twardszego śluzu. Gęsty śluz może zatrzymać działanie sterydów.

Woda morska na katar

W wypadku, kiedy jesteśmy przeziębieni możemy mieć problem z zatkanym nosem zarówno przez lejący się śluz, jak i gęstą wydzielinę. Przy ciągłym wydmuchiwaniu nosa, możemy dojść do momentu kiedy nie możemy wydobyć z siebie już nic więcej, a mimo to nasze nozdrza dalej pozostają niedrożne. Wynika to zapewne z tego, że wnętrze nosa pozbywając sie wydzielin niejako zostaje pozbawione wilgotności, a woda morska pomoże mu uzyskać przestrzeń. Suchość i ubity śluz może być szczególnie kłopotliwy w nocy. Aplikacja aerozolu przed pójściem spać może zaoszczędzić nam zbędnej pobudki. Szeroki wybór produktów, które przyniosą nam ulgę znajdziemy pod adresem https://eapteka.pl/przeziebienie/woda-morska.